Svētki, kas iedvesmo!

Svētki, kas iedvesmo!

Par mums

Sveikas, mammas un tēti, vecmammas un vecopapi, knīpas un knauķi, Krāsu Karuseļa esošie un topošie draugi!

Mums bieži jautā, kā viss sākās, kā radies un no kā veidojies un izaudzis Krāsu Karuselis? Skaidrs ir viens- neesam to nosapņojušas vai izzīlējušas kafijas biezumos, nav tas nokritis no zila gaisa vai uzkritis kā pirmais sniegs uz galvas.. Tomēr tad kā?.. Un te nu, lūk, ir mūsu stāsts..

Jā, jā- tās esam mēs- draudzenes no bērnības! Un tas suņuks ir Čārlijs, bez kura gan laikam neviena bilde nebija iedomājama. Dzīvojām parastā piecstāvenē, kuras pagalms kalpoja par mūsu dullo fantāziju un spēļu rotaļlaukumu. Un mūsu idejām nebija robežu, lieki piebilst, ka bieži vien mūsu pagalmā pavadījām visu savu brīvo laiku – no rīta līdz vēlam, vēlam, tiešām vēlam vakaram, ar atsevišķiem pusdienu mirkļiem, bija gan spēles smilškastē, gan rotaļas ar bumbu, gan modes skates, kad no mājām tika iznests teju viss, kas skapī. Taču ar vislielāko prieku un entuziasmu nodevāmies teātra spēlēšanai, dažādu uzvedumiņu izdomāšanai, samēģināšanai un izrādīšanai sētas bērniem un mūsu dullo ideju bezgala atbalstošajiem vecākiem. No istabas tika izstiepts tepiķis, iezīmējot skatuves laukumu, un starp diviem pagalma bērziem bija atrasta ideālākā vieta, kur tapt kaut kam lielam, bezgala jautram, jā, iespējams garāmgājēju nesaprastam, bet tik ļoti mūsējam.

Pagalma jautrību turpinājām un attīstījām, spēlējot teātri uz lielākām un mazākām skatuvēm līdz pat pusaudžu gadiem, vēlāk aizrautība pret teātri un spēlēšanās prieks pārauga profesionālās studijās un dziļākos meklējumos.

Neizbēgami tam visam bija jāvainagojas ar kaut ko, kas ir tik dziļi izjusts un no mums nācis. Te nu tas ir jau vairāk kā trīs gadus- Krāsu Karuselis – mūsu “pagalms”, mūsu fantāziju un ideju ģenerēšanas vieta, kas izlolota un attīstījusies, balstoties uz to, ko mēs vislabāk mākam- spēlēties, radīt spēli no nekā! Šobrīd šajā “pagalmā” labprāt spēlējamies arī ar Jūsu bērniem, ierosinot viņu fantāziju, iekustinot viņu radošumu, jo mēs patiesi ticam, ka ikviens bērns vēlas spēlēties. Spēlēties pa īstam. Spēlēties komunikācijā ar citiem, ne tikai virtuālajā realitātē. Viņi patiesi ir bezgala radoši, bezgala dzīvīgi un gatavi uzņemt sevī labo, skaisto, jautro un unikālo! Mēs tikai varam kļūt par iedvesmas nesējām, virziena ierādītājām, pārējo paveiks viņi paši, viņu iedzimtā spēja spēlēties, saspēlēties, izspēlēt!

Šis ir mūsu “pagalms” un laipni lūgti tajā!


Leģenda

Reiz kādā ciemā, kur katra māja bija savā krāsā, uz palodzes murrrrrāja krāsaini kaķi un ikviens ciema iedzīvotājs staigājot uz katru četrpadsmito soli priekā palēcās, dzīvoja Ulla un Gusts. Viņi bija neparasti – palēcās uz katra ceturtā soļa un katru pirmdienu rīkoja svētkus par godu sev. Pēdējā laikā abiem domas arvien biežāk kavējās pie vēlmes par bērniem, kas māju piepildītu ar smiekliem, mazo soļu dipoņām un jestrām dullībām. Kādu nakti ciemā plosījās negaiss, zibeņi šķēla, vējš gaudoja un pērkons dārdēja skaļāk par citām reizēm. Un ar tādu pat troksni pāra ģimenē ienāca dvīnītes Grieta un Berta. Vecāki bija tik laimīgi un māja piepildījās ar četrkāršu jautrību, enerģiju un prieku. Gads aizskrēja vēja spārniem. Ulla un Gusts mazās māšeles pārsteidza ar superjautru , megapriekapilnu dzimšanas dienas ballīti. Katru nākamo dzimšanas dienu viņi svinēja arvien aizraujošāk un azartiskāk. Drīz vien visā ciemā par to vien runāja un ciema iedzīvotāji lūdza Grietas un Bertas vecākiem arī viņu svētkus padarīt īpašākus un košākus. Ciems līksmoja! „Ak šis karuselis”, izsaucās Gusts! Grieta un Berta, garām skrejot, iespurdzās: „ īsts Krāsu Karuselis!”